+381 (60) 602 40 61
michko.prom81@yahoo.com

ИНФО

Финале купа ФСО Алексинац

354055696 730599662407940 3877500105866950463 nКиша која је интензивно падала пре почетка утакмице и током првог полувремена није спречила више од 500 љубитеља фудбала да дођу на Градски стадион и посматрају финалну утакмицу Купа Фудбалског савеза општине Алексинац између Рудара 2016 са Алексиначког Рудника и Сврљига.

Меч је почео у јаком темпу и сјајној атмосфери, уз громко навијање, бубњеве и вувузеле. Почетну иницијативу имали су гости, погодили су стативу и пречку, а један њихов удараца са гол-линије у последњи час избацио је Ђурић. У првом делу утакмице бриљирао је голман Рудара Ристић; у три наврата  у ситуацији „један на један” одлично је реаговао и сачувао мрежу.354067251 730600712407835 2588927321136848837 n

У другом делу првог полувремена „рудари” су успели да колико-толико успоставе теренску равнотежу. Остоја Лазић, најбољи стрелац овогодишњег куп такмичења, пропустио је две стопостотне шансе да савлада голмана гостију Чудића.

Сврљижани су до вођства дошли у 48. минуту поготком Вукашина Петровића из једанаестерца. Два минута касније Лазић се нашао очи у очи са голманом Сврљига, али је Чудић одбранио. У 58. минуту поготком капитена Илијића Сврљижани су повисили на 0:2. У 72. минуту Александар Петровић је грешком погодио своју мрежу,након чега су гости преузели апсолутну доминацију. Коначан резултат поставио је Ивковић у 75. минуту.

Дакле, Рудар 2016 – Сврљиг 0:4.

У финалу Купа Фудбалског савеза Нишавског округа Сврљиг ће у недељу у Орљану играти против Младости из Батушинца, победника Купа ФСО Мерошина.

354202331 730599052408001 5661939333942020118 n

РУДАР 2016 – СВРЉИГ 0:4 (0:0)

Градски стадион, Алексинац. Гледалаца: 500. Судија: Ивица Стојановић (Aлексинац). Стрелци: 0:1 В. Петровић (из пенала) у 48, 0:2 Илијић у 58, 0:3 А. Петровић (аутогол) у  72, 0:4 Ивковић у 75. минуту. Жути картони: Ристић (Рудар), В. Петровић (Сврљиг).

РУДАР 2016: Ристић, Ивановић, Дурмишевић, Ђурић, Јовановић (од 60. Милановић), Милетић, М. Земљак, Лазић, Стојанов, П. Ђорђевић, Петровић (од 80. А. Ђорђевић).